8
Eyl

BORRRRRRRRRR!!!!!!

 

”Pizzanız kaç dilim olsun? Sekiz…”

Pizzacılarda işi sadece pizzayı parçalara ayırmakla görevle birisi vardır. İşte bizim dükyanda da öyle bir adam var, ”AGA” doğulu falan değil Bartın’lı. Çok seri konuşuyor.

-Abi sen işe motorla gidip geliyorsun di mi?
-Evet, güzel di mi? (Bu cümlenin ”kafan sikilmeye hazır mı?” uyarısı olduğunu keşke daha önce farketseydim)
-Aynen abi sağlam motor ya… Abi sen neden… (yarım kaldı)
-Güzel tabii ya. Şimdi bana diyeceksin ”abi sen neden motorculuk yapmıyorsun da mutfaktasın, madem motur kullanmayı da seviyorsun?” Kardeşim ben motor kullanmanın hastası ve motor kullanmayı özel zevk haline getirmiş bir adamım. Ben o motoru aldığımda o parayla evleniliyordu. Ben o motoru almak için nişan attım lan. Babam dedi ”oğlum sen manyak mısın? karı alacağını motor mu alınır?”, dedim baba ben motora binmeyi daha çok seviyorum. (Mutfaktaki herkes sırıtır, bu arada baya bir pizzayı anlatmanın verdiği gazla parçalara ayırdı.) Lan moturu aldığım ilk günü hatırlıyorum. Eve bir gidişim var… OFFFFF… Çektim kapının önüne makinayı, gaz veriyorum…. BORRRRRR, BORRRRRRR, BORRRRRRRRR…. Bizim bilader çıkmış kapının önüne, komşular demiş ”Noluyo lan deprem mi oluyo, sallandık mı ” Öyle bir motor. Benim özel zevkim aga bu…
-Anladı….(yine yarım kaldı)
-Diyceğim bu benim özel zevkimse kardeşim, ben bunu iş olarak yapmam. Niye yapayım ya, insan sevdiği işin yapmalı derler ama hikaye o. Ben işten çıkıyorum abi, kaskımı takıyorum ağzımda da sigara. Güngörene kadar basıyorum. BORRRRRRRR, BORRRRRRR…. Yanımda Mercedes mi geçiyor, Bmw mi? Sikimde değil… Bi basıyorum BORRRRRR diye, yaprak gibi bakıyorlar. İçinde kim bilir hangi orospu çocugu var. İşte ben bu zevki her gün yarım saat tadıyorum, niye 12 saate yayıp içine edeyim anladın mı?
-Evet abi, ben aşağı iniyorum yemeğe, pizzam çıktı.
-Dur lan ben de geliyorum, beraber yeriz. Bak sana ne anlatıcam şimdi, motorla memlekete gittim bir defa….

 

Onur Dalar – 10 Eylül 2012

 

...