Yazar Arşivi

0
4
Kas

Bozkır’a sorduk: “Aşk nedir?”

Biz Aşk adamıyız…

Öyle lagaya lugaya gelemeyiz, belki eğlenemeyiz de oramız buramız oynamaz pek,belki geyikler yapamayız çünkü zor olana alıştırmışız kendimizi ciddiyeti benimsemişiz.

Sürekli gezip tozmayız, toplum içinde çok durunca sıkılırız, bir tek yarimiz yanımızda olsun bizim için yeter deriz.

Çok sahipleniriz belki kılığına kıyafetine laf ederiz çokca söyleniriz, ama engellemek için değil sevdiğimizden takılırız hem de kıskanırız.

Süslü kelimeleri ancak başbaşa olunca çıkartırız içimizden herkesin içinde siyam ikizleri gibi dolaşamayız çünkü etrafımıza saygımızdan ödün vermeyiz “ayıp” nedir biliriz.

Bir kişi haricinde hayatımıza giren başka insanlarla yapamayız onları da düşünürüz bir hata yaptığımızda hesabını kendimizden sorarız.

Umursamayıp önümüze bakamayız geçmişte yaptıklarımız hep bugünümüzde aklımızdadır.

Bir kere severiz ömürlük severiz, her şeyine katlanır, ertesi zamanlara bir gülücük olarak hatıra bırakırız acılarımızı.

Lakin şans meselesi kimi anlar, kimi anlamaz, kimi usanır, kimi üç dakika düşünür, belki de elimizi tutar bırakmaz.

Biz bunun hesabını tutmadan severiz.

Akışına bırakır bir ömür ya sevişir ya da sendeleriz.
Lafta aşk adamı olmak kolay, sen gel adamına sor…

Türker Uzun – 04 Kasım 2012
0
23
Nis

Dünya Çok Küçük

İnsan özler bazen kalbinde yer etmişleri. Bu yerini beğenmeyenler dahi olsa yine de vazgeçmez onları özlemekten. Kapalı kutuları açmak için uğraşmaya başladığınızda bir hayli canınızı sıkacaktır. Sabırla uğraşırsanız eğer ister istemez içindeki ne olursa olsun sizin için değer kazanacaktır. Açtığınızda gördüğünüz hoşunuza gitmese bile sizdeki anımsatmaları beyninizde yer eder.

Zamanı bükemediğiniz sürece beyne iz bırakmışları unutamazsınız. Unutmak diye bir tanım yoktur boşluğa bırakmak vardır. İlham denen kavram bu boşlukların içindeki ağıt seslerini duydukça gelir. İşte o zaman boşluğa bıraktıklarınızla yüzleşmek zorundasınız. Herkesten gizlersiniz ama kendinizden asla kaçamazsınız.

Zaten her beden bir dünya değil mi ?

Dünya çok küçük…

Türker Uzun – 23 Nisan 2010